Mikroskopy Labomed

01-26-12
Mikroskopy od tohoto amerického výrobce jsou optimálním řešením pro jejich poměr cena-výkon, přičemž si zakládají na kvalitě optiky, pro kterou používají hranoly z mikroskopického skla. V jejich nabídce můžeme najít jak mikroskopy určené pro školní užití tak i plně vědecké mikroskopy splňující maximální požadavky na kvalitu

Mikroskopy Labomed Mikroskopy od tohoto amerického výrobce jsou optimálním řešením pro jejich poměr cena-výkon, přičemž si zakládají na kvalitě optiky, pro kterou používají hranoly z mikroskopického skla. V jejich nabídce můžeme najít jak mikroskopy určené pro školní užití tak i plně vědecké mikroskopy splňující maximální požadavky na kvalitu v široké variabilitě od monokulárních po trinokulární mikroskopy, mikroskopy s příhledem, mikroskopy pro pozorování metodou fázového kontrastu či polarizovaného světla, invertované mikroskopy vhodné pro pozorování tkáňových a buněčných kultur v médiích a stereomikroskopy, nebo-li bionokulární lupy pro pozorování 3D objektů.

Zajímavým produktem od společnosti Labomed je digitální iVu kamera, která díky svému 3 megapixelovému rozlišení a 30 snímkům za sekundu dokáže pořizovat i videozáznamy. Při poli 4,52 x 3,40 mm, rozlišení senzoru 2048 x 1536 pixelů o rozměru jednoho pixelu 2,2 x 2,2 µm se jedná už o kvalitní video.

Další oblastí jsou mikroskopy vhodné jako operační a diagnostické. Labomed nabízí mikroskopy vybavené speciálně pro použití v různých zdravotnických odvětvích - pro dentisty jsou to Prima DNT, pro otolaryngologii Prima ENT a pro gynekologii kolposkopy Prima GN a pro náročnější klienty je možné i sestavit mikroskop podle vlastních požadavků. Zvětšení nabízejí 0,4 až 2,5 x plus desetinásobné zvětšení okuláru a jako světelný zdroj mají zabudovaný inovativní LED osvětlovací systém s vedením světla optickým kabelem. Tyto mikroskopy mají poměrně širokou variabilitu co do vybavení i možností instalace (strop, zeď, pojízdný stojan a další), v nabídce je i mnoho různého příslušenství.

Pro oftalmology bude zajímavý sortiment štěrbinových lamp eVO+ s digitálním joystickem a zvětšením 6,5 až 40x plus 12,5 x na okuláru, digitální verze má i dotykový panel pro ovládání kamery, z níž můžete záznam ukládat na SD paměť, nebo přes USB rozhraní přímo do počítače prostřednictvím software PixelPro. Skromnější variantou jsou štěrbinové lampy Xpert. Operační mikroskop Prima OPH je motorizovaný v osách XYZ ovládaný pedálem. Koaxiální vedení světla s odfiltrováním červeného odrazu ze sítnice z 50W LED světelného zdroje z něj dělá ideálního pomocníka k zákrokům na sítnici či odstraňování katarakty.